Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • wtorek, luty 17, 2015

Kampanie reklamowe banków oraz towarzystw finansowych coraz częściej zabiegają o względy klienta, który potrzebuje gotówki niemal natychmiast, lub tego który ceni sobie wygodę i brak konieczności udawania się do placówki bankowej w celu uzgodnienia warunków, podpisania umowy kredytowej itd. Dla tych klientów uruchomiono szybkie pożyczki gotówkowe, które zostają przelewane na konto odbiorcy w kilkanaście minut.

Tego typu kredyty gotówkowe nie opiewają o najniższy procent, gdyż właśnie to z tego produktu finansowego kredytodawcy chcą czerpać wysokie zyski. Warto zwrócić uwagę, iż szybka pożyczka to nie tylko spore odsetki, ale także i w wielu przypadkach konieczność opłacenia ubezpieczenia kredytu. Jest to kwota bezzwrotna, która przepada nawet wtedy, gdy klient banku wzorowo spłacał swoje zobowiązanie. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż dosyć wysoka kwota ubezpieczenia zwyczajowo nie jest brana pod uwagę przy informowaniu przyszłego kredytobiorcy o wysokości odsetek. W ten oto sposób można informować o potencjalnie niskim oprocentowaniu, jednak w rzeczywistości klient banku oddaje kredytobiorcy znacznie więcej niż faktycznie pożyczył.

Nie ulega jednak wątpliwości, iż często dla klienta najważniejszym wyznacznikiem atrakcyjności pożyczki jest jej dostępność. Mało formalności, szybki czas przelania pieniędzy na konto osobiste oraz brak konieczności wizyty w banku. Coraz więcej banków oferuje pożyczki gotówkowe w 15 minut, co oznacza, iż od momentu złożenia wniosku do jego zatwierdzenia przez bankowców mija bardzo mało czasu. Jest to dosyć proste do realizacji. Klient wprowadza dane, określa wysokość pożyczki, ilość miesięcy kredytowania, określa swoje zdolności finansowe a system automatycznie odrzuca tych, którzy mówiąc kolokwialnie nie łapią się w widełki wymagane przez bank. Prawdą jest, iż szybki, łatwy kredyt otrzymują tylko te osoby, które są dla banku wiarygodne.

Aby odszukać dobry kredyt gotówkowy warto sprawdzić warunki oferowane przez banki w danym okresie czasu. Wiele z tych placówkę posiada pozornie takie same oferty, jednak skorzystanie z internetowej wyszukiwarki i porównywarki kredytów może pokazać nam, iż pozorne niuanse mogą znacznie wpłynąć na wysokość rat.

Posted by helga at 12:23:50.