Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • czwartek, lipiec 11, 2019

Jeżeli zaciągamy kredyty bądź też niewielkie pożyczki powinniśmy mieć świadomość tego, że ich spłata może okazać się dla nas ogromnym obciążeniem finansowym. Zanim jednak sytuacja zacznie nas przerastać i wymyka się spod kontroli, powinniśmy poszukać rozwiązania, które może ułatwić nam spłatę kredytów a także zaplanowanie w inny sposób naszego budżetu domowego. Takim rozwiązaniem może być dla nas kredyt konsolidacyjny, który to znajdziesz na www.17bankow.com.

Kredyt konsolidacyjny co to takiego?

Konsolidacja to nic innego jak połączenie, a zatem jeżeli mówimy o konsolidacji długów, to jest to połączenie dwóch lub kilku zobowiązań finansowych w jedno większe. Konsekwencją takiej decyzji jest ujednolicenie stopy procentowej a także wszystkich pozostałych warunków zaciągniętych przez nas wcześniej pożyczek, które jesteśmy zobowiązani spłacić. Decyzja o konsolidacji będzie również związana z wydłużeniem okresu spłaty nowego zadłużenia. Inną nazwą stosowaną dla tego produktu finansowego jest także pożyczka konsolidacyjna. Większość banków posiada w swojej ofercie tego typu kredyty i cieszą się one coraz większym zainteresowaniem szczególnie w śród osób zadłużonych. Obecnie również niektórych firm poza bankowe posiadają podobne oferty związane z konsolidacją kredytów.

Kredyt konsolidacyjny jak to działa?

Banki udzielają nam kredytów konsolidacyjnych z przeznaczeniem ich na spłatę innych zobowiązań finansowych, a zatem nie możemy pieniędzy, które przyzna nam bank w ramach konsolidacji, przeznaczyć na np. zakup mieszkania czy nowego samochodu bądź remont. Nawet jeżeli ktoś wpadnie na taki pomysł nie będzie miał szans na jego zrealizowanie gdyż żaden bank nie przeleje nam pożyczone pieniądze bezpośrednio na nasze konto, tylko zostaną one przekazane rachunki instytucji, w których jesteśmy zadłużeni.

Jak się okazuje na rynku funkcjonują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych: pierwszy to kredyt gotówkowy drugi kredyt hipoteczny. Te pierwsze udzielane są długoterminowo, a zatem możemy je spłacać nawet 10 lat. Natomiast kredyty hipoteczne posiadają niższe oprocentowanie, jednak w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie kontynuować spłaty tego kredytu, bank może przejąć nasz dom lub inną nieruchomość, na którą założona została hipoteka.

Ogromnym plusek konsolidacji jest to, że w chwili kiedy zdecydujemy sią na którekolwiek z tych rozwiązań nie musimy pamiętać już o spłacie kilku rat w różnych terminach. Dzięki konsolidacji pozostaje nam jedna stała rata, co będzie dla nas sporym ułatwieniem, jednak należy pamiętać, także że aby wyjść z długów musimy zmienić swoje podejście do finansów, czyli ograniczyć wydatki i wziąć pod uwagę sposoby zwiększenia swoich dochodów i lepiej planować domowe wydatki.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Ubiegając się o konsolidację musimy być wiarygodni dla banku. Bank sprawdzi naszą historię kredytową oraz zbada naszą zdolność do spłaty tego typu zobowiązania. Weźmie również pod uwagę terminowość spłat pożyczek. Poza tym będziemy musieli przedstawić zaświadczenia potwierdzające wysokość naszych dochodów.

Posted by helga at 11:32:17.