Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • poniedziałek, grudzień 21, 2015

Zbliżają się kolejne święta w naszym życiu. Przeżyliśmy już zapewne nie jedne święta Bożego Narodzenia, czy Wielkiej Nocy, były tez inne okazje, wyjątkowe okazje do spotkania w gronie rodzinnym. Imieniny, urodziny, nowy rok, i tak dalej i tak dalej, można by wymieniać jeszcze bardzo długo. Nie mniej jednak chodzi o to, że w takich momentach oprócz wzajemnej życzliwości i miłości obdarowujemy się prezentami czy drobniejszymi upominkami. Sięgnijmy tylko wstecz, jak często mieliśmy okazję otrzymać prezent świąteczny, prezent pod choinkę, jak często sami dawaliśmy prezenty osobom, które kochamy, by pokazać, że o nich pamiętamy i myślimy. Zdarzało się też nie jednokrotnie, że zaczynało nam brakować funduszy do tego by wszystkie pomysły związane z wyjątkowymi momentami w życiu sfinalizować. Po prostu zaczynało nam brakować, pieniędzy, a dziś bez pieniędzy ciężko coś zorganizować. Co wówczas robiliśmy, przecież czekanie na kolejną wypłatę na nic się nie zda. Dlatego właśnie często sięgaliśmy po kredyt gotówkowy. Należy o tym napisać, ponieważ wiele osób tak nie postępowało, ponieważ albo się obawiało albo najzwyczajniej w świecie nie wiedziało, że taki kredyt jest i bardzo łatwo jest go otrzymać od banku. Dlatego właśnie należy wyraźnie napisać, że kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem na brak pieniędzy w okresie świątecznym czy innym ważnym czasie naszego życia, nie zapominajmy o tym nigdy.

Kredyt gotówkowy jest kredytem w całości wypłacanym w gotówce, dlatego taka a nie inna nazwa dla tego typu kredytów. Jednym z bardzo znanych i często używanych kredytów gotówkowych jest kredyt studencki. Wielu Polaków skorzystało już w przeszłości z tego kredytu i wielu ma zamiar to zrobić w najbliższym czasie. Co ważne, ów kredyt możemy uzyskać bardzo szybko, wystarczy tylko w banku wypełnić odpowiednie dokumenty, których nie ma wiele, to też istotne, ponieważ biurokracja omija kredyty gotówkowe. Jeżeli potrzeba nam szybkiej i pewnej gotówki, nie wahajmy się i sięgnijmy po kredyt gotówkowy, został on stworzony po to by nam w życiu pomagać, by pomagać nam w rozwiązywaniu niektórych życiowych przeszkód i różnego rodzaju problemów. Kredyty gotówkowe różnią się od siebie, przede wszystkim wysokością oprocentowania a także, czasem, w jakim należy ów kredyt gotówkowy zwrócić z powrotem bankowi. Miliony ludzi skorzystało już z tej formy kredytu, dlatego i my nie obawiajmy się, tylko sięgnijmy po to dobre rozwiązanie.

Reasumując temat kredytów gotówkowych i świąt, czy różnego rodzaju szczególnych wydarzeń w roku, jeszcze raz należy wyraźnie napisać, że kredyt gotówkowy jest doskonałym i pewnym rozwiązaniem na brak pieniędzy w tych okresach naszego życia. Wiele osób już skorzystało, z kredytu gotówkowego, owe osoby są zadowolone i deklarują, że jeszcze w przyszłości na pewno z owego kredytu skorzystają. Pamiętajmy kredyt gotówkowy jest prosty, przejrzysty i klarowny.

Posted by helga at 15:52:18.

  • wtorek, grudzień 1, 2015

Najważniejsze w przypadku każdego kredytu jest oprocentowanie, czyli kwotę, którą zażąda bank jako wynagrodzenie za użyczone przez niego środki. Określa ono, jak drogi okaże się kredyt oraz jakie będą dodatkowe koszta do spłacenia w postaci odsetek. To na ten procent należy zwracać uwagę przede wszystkim przy wyborze kredytu, ale należy też uważać, ponieważ istnieją różne rodzaje oprocentowań i każde z nich oznacza inny koszt do zapłacenia.

Oprocentowanie ze względu na jej wysokość dzieli się na stałe i zmienne. Jeśli jednak liczymy, że oprocentowanie wykaże cały koszt brania kredytu, należy zastosować oprocentowanie nominalne bądź rzeczywiste.

Oprocentowanie stałe i zmienne

Oprocentowanie stałe, jak łatwo się domyślić, jest zmienne przez cały okres trwania umowy. Łatwo wtedy wyliczyć koszta całego kredytu, ponieważ nie zmienią się one niezależnie od sytuacji na rynku oraz stopy procentowej.

W oprocentowaniu zmiennym sytuacja jest bardziej skomplikowana. Łączy ona element stały, czyli marże banku oraz element zmienny, czyli jakiś punkt odniesienia, który przybrał bank. Oprocentowanie może być więc różne w zależności od rynku, stopy procentowej lub oprocentowania na rynku międzybankowym lub międzynarodowym. Oznacza to, że klient dostanie nowy harmonogram i nową wysokość rat.

Należy uważać, ponieważ banki stosują reklamy oprocentowanie zmienne w reklamach. Z początku procent kredytu może być niski, ale jednocześnie może się okazać, że po kilku pierwszych miesiącach jego wysokość ulegnie gwałtownej zmianie, a wraz z nim i koszta utrzymania kredytu i raty.

Oprocentowanie zmienne zalecane jest dla każdego, kto interesuje się stopami procentowymi i wie, jakie efekty przyniesie w przyszłości ich obniżenie lub podwyższenie.

Oprocentowanie rzeczywiste

Poprzez rzeczywistą roczną stopę procentową można określić, jakie będzie rzeczywiste oprocentowanie lokat i kredytów w skali roku. Uwzględniają one wysokość prowizji banku i wszelkich kosztów dodatkowych np. polisy ubezpieczeniowej, która często wchodzi w skład kredytu.

Aby obliczyć oprocentowanie rzeczywiste należy do oprocentowania nominalnego dodać prowizję banku, koszty pożyczki, jak ubezpieczenie, wycena, rodzaje rat oraz okres kredytowania. To wszystko decyduje o końcowym oprocentowaniu, który stanowi prawdziwy koszt kredytobiorcy.

Oprocentowanie nominalne

Oprocentowanie nominalne nie uwzględnia dodatkowych opłat związanych z wzięciem kredytu. Jest to więc oprocentowanie rzeczywiste pomniejszone o koszty wpisane w umowie.

Oprocentowanie owo składa się z stopy bazowej i marży banku.

Stopa bazowa to wysokość oprocentowania na rynku międzybankowym. Stanowi więc uśrednioną cenę wypożyczania pieniędzy między bankami, najczęściej między bankiem centralnym a bankami komercjalnymi.

Marża to cena pożyczki, którą ustala każdy bank i zapisuje w umowie. Stopa bazowa jest wartością rynkową, więc niezależną od banku. Marża natomiast zależy tylko i wyłącznie od woli kredytodawcy. Oznacza to, że nad wysokością marży można z bankiem negocjować, ale stopa bazowa narzucona mu jego odgórnie i zmienić jej się nie da.

Obie te stawki procentowe po dodaniu stanowią oprocentowanie nominalne. Do niego należy jednak doliczyć wartość ubezpieczenia i wszelkich innych kosztów dodatkowych, które mogą się pojawić przy wzięciu kredytu. Tutaj również należy być uważnym, ponieważ reklama często nie podaje rzeczywistego oprocentowanie, które jest wyższe, ale nominalne, aby zachęcić klientów. Warto to sprawdzić zanim podpisze się umowę.

Posted by helga at 12:33:10.

  • wtorek, listopad 10, 2015

Obecnie rośnie popularność wszelkiego rodzaju zobowiązań. Oczywiście nie dotyczy to tylko i wyłącznie tych, jakie można będzie zaciągnąć w banku, ale również takich, które oferują punkty pożyczkowe. Dlaczego akurat takie oferty cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem? Ogromny wpływ ma na to sytuacja jaka jest na rynku pracy. Jednak wiadomo, że takie zobowiązanie jest dla osób zatrudnionych, to często są to etaty cząstkowe, dlatego ciężko jest za nie wyżyć, jak i również dokonać większych wydatków takich jak zakup samochodu, czy nawet opału na zimę.

Koniecznie należy pomyśleć o tym, że to właśnie od naszego podejścia będzie zależało, czy wzięty kredyt będzie spłacany w terminie. Jednocześnie popularność takich zobowiązań zwiększa się jesienią, ponieważ pragniemy zaopatrzyć się w opał na zimę. Dlatego warto jest zauważyć, że nawet w statystykach jest to dobrze widoczne. Nie od dziś wiadomo, że kredyt z banku, ma odpowiednie oprocentowanie, a co za tym idzie znacznie bardziej jasne warunki. Natomiast wszelkiego rodzaju punkty kredytowe, zwykle oferują znacznie gorsze warunki, zaczynając właśnie od samego oprocentowania. Każdy ma szansę na to, by mc zaciągnąć zobowiązanie w banku, a następnie zrealizować poszczególne wydatki. Jednocześnie należy pomyśleć o tym, że w późniejszym czasie trzeba będzie je wszystkie spłacić.

Zanim zaciągniemy takie zobowiązanie, musimy doskonale prześledzić wszystkie nasze wydatki, ponieważ dzięki temu, być może znajdą się pieniądze na konkretny cel. Nie zawsze mamy świadomość co do tego, ile tak naprawdę wydajemy. Dlatego warto jest zbierać rachunki, jak i również wpisywać w zeszyt wszystkim to, na co wydaliśmy pieniądze. Z pewnością po pewnym czasie sami stwierdzimy, że część z takich wydatków nie braliśmy pod uwagę, ale jednak na ten cel idzie sporo pieniądze. Dlatego koniecznie należy zacząć prowadzić taką domową księgowość.

W banku, w trakcie weryfikacji tego, czy posiadamy zdolność kredytową, również będą sprawdzali ile pieniędzy każdego miesiąca wpływa na nasze konto, oraz jak szybko z niego znikają. Po pewnym czasie można będzie samodzielnie stwierdzić, że znajdą się pieniądze na spłatę kredytu, ponieważ wiemy, na co najwięcej wydajemy każdego miesiąca. Kredyt w banku to jednak duża odpowiedzialność, dlatego na każdym kroku wary jest o tym pamiętać. Pewnie, że czasami bardzo łatwo jest go zaciągnąć, jednak mogą pojawić się problemy z jego spłacaniem.

Posted by helga at 13:32:12.

  • sobota, sierpień 15, 2015

Dzisiaj z finansami nie ma problemu, funkcjonuje się na wysokim poziomie, a nawet jeśli potrzebny jest na coś pieniądz to zawsze może zdecydować się na inwestycję z bankiem. Mowa jest tu o kredycie gotówkowym, który cieszy się sporym zainteresowaniem, zadowolonych klientów nie brakuje. Warunki rzeczywiście są atrakcyjne, jeśli tylko jest odpowiednie przygotowanie do transakcji to nie może być inaczej jak tylko satysfakcjonujący efekt końcowy. Istotną rolę odgrywa wiedza i z tego każdy powinien zdawać sobie sprawę, znać pojęcie kredytu gotówkowego jego pozytywne, ale i negatywne strony. Propozycji kredytowych jest kilka, zatem nie powinno być problemu, aby znaleźć coś dla siebie, tym bardziej że każda oferta ma swoje cechy wyróżniającej. Kredyt gotówkowy jest umową klienta z bankiem, osoba podpisująca dokumenty, pobierająca finanse staje się kredytobiorcą, czyli dłużnikiem zobowiązanym do regulowania długu. Oto znane kredyty gotówkowe:

Kredyt gotówkowy jest bardzo dobrze znany ludziom, obecnie ceniony jest na dowolny cel i jest to jak najbardziej naturalne, trudno jest przecież przejść obojętnie obok takiej kuszącej propozycji finansowej. Kredyt gotówkowy rzecz jasna ma swoje oczekiwania, chodzi tu przede wszystkim o przedstawienie wiarygodności, weksel in blanco, poręczenie osób trzecich jak też zaświadczenie o ubezpieczeniu to podstawy. Należy jest też zauważyć, że z kredytu gotówkowego na dowolny cel praktycznie bez żadnego problemu mogą także korzystać starsi. Oni oczywiście mają inne zobowiązania, między innymi na czas dostarczenie ostatniego wycinka emerytury ale i zaświadczenie z ZUS. To z tych dokumentów jest właśnie szansa obliczyć dokładną kwotę realną do uzyskania. Kredyt gotówkowy na dowolny cel cechuje się przede wszystkim komfortowymi warunkami, każdy może z niego korzystać i absolutnie nie ma żadnych wytycznych. Przeznaczenie finansów zależy tylko i wyłącznie od osoby zainteresowanej, wedle tego należy się kierować. Kredyt gotówkowy na dowolny cel bardzo często przeznaczany jest na mieszkanie, czyli zakup sprzętów AGD jak też generalny remont. Rzecz jasna bez żadnych problemów pieniądze można również zagospodarować na przyjemności, bo jest to przecież indywidualna decyzja kredytobiorcy. Kredyt na rachunek bieżący jest po prostu ogromną oszczędnością czasu, powodem jest skorzystanie z istniejącego już konta. Bank ma określony termin na sprawdzenie historii podanego rachunku, a kiedy jest wszystko w porządku i nie ma ukrytych zadłużeń osoba zainteresowana może spodziewać się gotówki. Karta kredytowa jest tania w utrzymaniu, wyróżnia się od innych propozycji tym, że pieniądze przelane są na podane konto, w każdej chwili można je wypłacić, ale w określonej z góry kwocie. Granica ta jest zabezpieczeniem, bo przecież nie każdy odpowiedzialnie potrafi prowadzić pieniądze. Mając kartę kredytową właściciel tak naprawdę niczym nie ryzykuje.

Kredyt gotówkowy jest naprawdę ciekawą propozycją, mnóstwo osób z tego rozwiązania finansowego korzysta, ponieważ jest ono wygodne. Oczywiście każdy zainteresowany pierw powinien pochłonąć cenne wskazówki, podstawowe wiadomości, aby decyzja była świadoma. Zawsze kiedy chodzi o pieniądze najważniejsze jest podejście osoby zainteresowanej. Podejmowanie wyboru wcale nie musi być skomplikowane, jest to przecież indywidualna decyzja klienta, kiedy jest wiedza to nie może być inaczej jak tylko zadowolenie z inwestycji. Komunikacja jest teraz taka prosta, wystarczy szczerze zaangażować się w temat a na pewno przyjdzie zadowolenie.

Posted by helga at 10:33:12.

  • wtorek, sierpień 4, 2015

Pojęcie zdolność kredytowa nie jest obce każdemu, kto chociaż raz ubiegał się o udzielenie kredytu w jakimkolwiek banku. Jest to zdolność jaką posiada kredytobiorca, aby móc w przyszłości spłacić kwotę zaciągniętego kredytu. Posiadanie zdolności kredytowej jest potrzebne, abyśmy mogli uzyskać kredyt. Każdy z banków sam ocenia jaka jest zdolność kredytowa konkretnego klienta. Takie wyliczenia mogą się różnić w zależności od banku, który je wylicza. Wszystko zależy od tego co uzna za ważne w wyliczeniu takiej zdolności kredytowej.

Na zdolność kredytową wpływa wiele różnych czynników. Najważniejsza jest wysokość naszych dochodów. Im większy dochód będziemy mieć tym o większy kredyt będziemy mogli się starać. Do wyliczenia zdolności kredytowej będzie nam potrzebne zaświadczenie z jakiego źródła są nasze dochody i czy są one osiągane systematycznie, to znaczy, czy mamy dochody co miesiąc, czy też raz na kilka miesięcy. Trzeba również pokazać w banku jakie mamy aktualne obciążenia i czy ewentualnie spłacamy jakiś kredyt. Każdy taki kredyt wpłynie na obniżenie naszej zdolności kredytowej. Znaczenie ma również okres kredytowania, a także to jaki rodzaj rat wybierzemy. Możemy zdecydować się na raty równe lub też na raty malejące. Bank sprawdzi również naszą historię kredytową w BIK. Wiele banków zwraca również uwagę na wiek kredytobiorcy. Jak wiadomo im jest on mniejszy tym większe szanse, że kredytobiorca spłaci kredyt przed śmiercią. Wiele banków ma limit co do wieku i powyżej tej liczby żaden klient nie otrzyma żadnej sumy kredytu. Starając się o kredyt trzeba podać ile jest osób w naszej rodzinie. Ważne jest, czy jesteśmy jedynym żywicielem rodziny i czy i ile osób mamy na utrzymaniu. Jeżeli decydujemy się na dosyć dużą sumę kredytu bank może chcieć potwierdzenia, że mamy jakieś inne zabezpieczenia, które do nas należą. Może chcieć w zastaw należącą do nas nieruchomość. W przypadku nie spłacenia kredytu na czas, bank może stać się właścicielem takiej nieruchomości. Tak jest w przypadku kredytów hipotecznych, czy też kredytów na samochód. Biorąc kredyt trzeba myśleć nie tylko o tym, czy w danej chwili stać nas na jego spłatę, ale też czy będziemy w stanie go spłacić za kilka lat. Właśnie po to banki wyliczają zdolność kredytową.

Posted by helga at 11:12:08.