Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • wtorek, lipiec 7, 2015

Dopasowanie lokaty

Oferta bankowa, nie powinna pod absolutnie żadnym pozorem być decyzją pochopną. Kiedy zawieramy umowę z bankiem, zwyczajowo, naszym celem jest nawiązanie porozumienia na dłuższy czas i tym samym też, wziąć pod uwagę powinniśmy wszelkie elementy, które mogą mieć większy lub mniejszy, długotrwały, bądź chociażby krótkotrwały wpływ na ostateczny stan konta klienta, już po zakończeniu okresu trwania lokaty. Lokaty bankowe, mają to do siebie, że zaobserwować można najróżniejsze warianty przykładowych porozumień, jakie nawiązać można pomiędzy klientem a danym bankiem. Różnorodność, także i w tym przypadku, stanowi realną szansę na jak najbardziej dopasowany do klienta wariant oferty bankowej, co stanowi niepodważalny atut, jakim mogą poszczycić się lokaty bankowe. Prócz możliwości perfekcyjnego dopasowania, istnieje jednakże także ryzyko zagubienia się w licznych ofertach niezliczonych lokat, kiedy tylko klient niestety nie dysponuje konkretną wiedzą ani doświadczeniem. Zarówno wiedza, jak i doświadczenie w wyborze oferty, stanowi cenną wartość, przede wszystkim że niezwykle istotne jest poznanie własnej natury.

Zapewnienie bezpieczeństwa

Dokonanie porównania pomiędzy przysłowiowymi wierszami, czyli w tym przypadku: ofertami bankowymi jest możliwe. W celu dokonania konkretnego porównania, przyjąć warto, że istnieją pewne elementy, które są powracające i powtarzające się w absolutnie każdej, bądź, w niemalże każdej ofercie zdeponowania pieniędzy celem uzyskania korzyści z odsetek. Przede wszystkim, potrzebne będzie odpowiednie zapewnienie bezpieczeństwa dla zdeponowanych środków finansowych. Bezpieczeństwo, ściśle połączone jest z pojęciem stabilności i właśnie te dwie cechy, stanowią wartość priorytetową także i przypadku, gdy przedmiotem zainteresowania są lokaty bankowe. Kolejną cechą, jaka odgrywa bardzo ważną rolę w kwestiach związanych z wyborem najodpowiedniejszej lokaty, jest oprocentowanie. Tutaj, to klient powinien ostatecznie zadecydować, czy dana oferta wysokości odsetek jest wystarczająca. Wysokość odsetek, zależnie od oczekiwań, doświadczenia oraz potrzeb klienta, uznana może zostać za niską i przez to, niewystarczającą, bądź też, wysoką i akceptowalną przez konkretnego klienta banku.

Zakończenie lokaty

Inna, także ważna kwestia to długość trwania lokaty oraz ewentualne prawo wycofania się z umowy w czasie, który będzie zależny tylko od klienta, a przez to, dowolny. Jako czas dowolny, uznać można taki, w którym klient będzie mógł umowę z bankiem wypowiedzieć i jednocześnie, zachowa on zyski. Zwykle, banki odbierają odsetki, gdy umowa zostanie wypowiedziana przed formalnym czasem jej zakończenia. W takiej sytuacji, klient odzyskuje jednakże swój wkład, czyli: kwotę pieniędzy, jaką wcześniej on zdeponował. Niemniej jednak, istnieją oferty banków, gdzie lokata może zostać zakończona przed oficjalnym czasem wygaśnięcia umowy, przy czym klient zachowa zarówno kwotę zdeponowaną, jak i odsetki, przy czym odsetki liczy się wówczas dla rzeczywistego czasu deponowania.

Posted by helga at 09:49:29.

  • piątek, lipiec 3, 2015

Jeśli już zdecydujemy się na kredyt przerażają nas formalności jakie trzeba spełnić, aby ten kredyt w końcu otrzymać. Czy jest szansa, aby udzielenie nam kredytu przez bank poszło szybko i sprawnie? Jest to jednak możliwe. Bez względu na to jaką sumę chcemy pożyczyć powinniśmy sprawdzić kilka różnych ofert. Nie wybierajmy pierwszej lepszej oferty, bo może się okazać, że jest ona naprawdę mało opłacalna i wówczas będziemy źli, że się na nią zdecydowaliśmy. Trzeba się zorientować na rynku i wybrać ofertę jaka będzie najlepsza. Bardzo często wydaje nam się, że dana oferta jest wręcz idealne, a kiedy już podpiszemy taką umowę widzimy jej minusy. Powinniśmy również wiedzieć na co mają iść pożyczone pieniądze. Jeśli budujemy dom musimy wiedzieć ile pieniędzy będziemy potrzebować, aby złożyć odpowiedni wniosek.

Wymagania.

Banki stawiają różne wymagania kredytobiorcom. Każdy będzie chciał od nas dokumentów, które są niezbędne, aby wniosek o kredyt mógł w ogóle zostać rozpatrzony. Powinniśmy zapytać jakie dokumenty będą potrzebne, uzbierać je i dopiero złożyć w niosek o kredyt. Jeśli zabraknie jakiś dokumentów procedura przyznawania nam kredytu znacząco się przeciągnie w czasie. W niektórych sytuacjach bank w czasie rozpatrywania wniosku może zażądać od nas doniesienia dodatkowych dokumentów. Może chcieć pokazanie rachunków jakie mamy za prąd, gaz, czy też czynsz, a także zachce wyciągu z naszego konta z ostatnich trzech miesięcy jeśli posiadamy to konto w innym banku. Mając konto w banku w jakim staramy się o kredyt informacja o wpływach pieniędzy na nasze konto nie będzie potrzebna. Bank sam ją sobie sprawdzi. Wiele banków ma w swojej ofercie kredyty gotówkowe bez zbędnych formalności. Są nawet udzielane kredyty na dowód, ale zwykle na mniejszą sumę. Bank, który udzieli nam kredytu na większą sumę będzie chciał od nas potwierdzenia o dochodach, a także sprawdzi jak wygląda nasza historia kredytowa w BIK. Na jej podstawie sprawdzi, czy jesteśmy rzetelni. Jeśli mieliśmy już jakiś inny kredyt, bank sprawdzi jak był on spłacany, czy raty były wpłacane regularnie, czy też mieliśmy z tym widoczne problemy. Jeśli raz zdarzy nam się, że nie wpłacimy raty na czas nic się nie stanie, ale jeśli w raporcie BIK będzie widoczne, że każda rata była wpłacana nie na czas, wówczas możemy otrzymać kredyt na gorszych warunkach lub w ogóle bank się nie zdecyduje, aby nam go przyznać. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi bank przygotuje dla nas umowę. Po jej podpisaniu kredyt zostanie uruchomiony. Pieniądze będą wysłane na nasze konto lub bank nam je wypłaci do ręki, w zależności od tego jaką formę wybierzemy. Mniejsze sumy zwykle udzielane są do ręki, ale w przypadku dużych kwot bank robi przelew. Wypełniając wszelkie formalności jakie stawia nam bank na czas, możemy liczyć, że otrzymanie kredytu pójdzie w naprawdę sprawny sposób.

Posted by helga at 11:06:27.