Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • poniedziałek, grudzień 21, 2015

Zbliżają się kolejne święta w naszym życiu. Przeżyliśmy już zapewne nie jedne święta Bożego Narodzenia, czy Wielkiej Nocy, były tez inne okazje, wyjątkowe okazje do spotkania w gronie rodzinnym. Imieniny, urodziny, nowy rok, i tak dalej i tak dalej, można by wymieniać jeszcze bardzo długo. Nie mniej jednak chodzi o to, że w takich momentach oprócz wzajemnej życzliwości i miłości obdarowujemy się prezentami czy drobniejszymi upominkami. Sięgnijmy tylko wstecz, jak często mieliśmy okazję otrzymać prezent świąteczny, prezent pod choinkę, jak często sami dawaliśmy prezenty osobom, które kochamy, by pokazać, że o nich pamiętamy i myślimy. Zdarzało się też nie jednokrotnie, że zaczynało nam brakować funduszy do tego by wszystkie pomysły związane z wyjątkowymi momentami w życiu sfinalizować. Po prostu zaczynało nam brakować, pieniędzy, a dziś bez pieniędzy ciężko coś zorganizować. Co wówczas robiliśmy, przecież czekanie na kolejną wypłatę na nic się nie zda. Dlatego właśnie często sięgaliśmy po kredyt gotówkowy. Należy o tym napisać, ponieważ wiele osób tak nie postępowało, ponieważ albo się obawiało albo najzwyczajniej w świecie nie wiedziało, że taki kredyt jest i bardzo łatwo jest go otrzymać od banku. Dlatego właśnie należy wyraźnie napisać, że kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem na brak pieniędzy w okresie świątecznym czy innym ważnym czasie naszego życia, nie zapominajmy o tym nigdy.

Kredyt gotówkowy jest kredytem w całości wypłacanym w gotówce, dlatego taka a nie inna nazwa dla tego typu kredytów. Jednym z bardzo znanych i często używanych kredytów gotówkowych jest kredyt studencki. Wielu Polaków skorzystało już w przeszłości z tego kredytu i wielu ma zamiar to zrobić w najbliższym czasie. Co ważne, ów kredyt możemy uzyskać bardzo szybko, wystarczy tylko w banku wypełnić odpowiednie dokumenty, których nie ma wiele, to też istotne, ponieważ biurokracja omija kredyty gotówkowe. Jeżeli potrzeba nam szybkiej i pewnej gotówki, nie wahajmy się i sięgnijmy po kredyt gotówkowy, został on stworzony po to by nam w życiu pomagać, by pomagać nam w rozwiązywaniu niektórych życiowych przeszkód i różnego rodzaju problemów. Kredyty gotówkowe różnią się od siebie, przede wszystkim wysokością oprocentowania a także, czasem, w jakim należy ów kredyt gotówkowy zwrócić z powrotem bankowi. Miliony ludzi skorzystało już z tej formy kredytu, dlatego i my nie obawiajmy się, tylko sięgnijmy po to dobre rozwiązanie.

Reasumując temat kredytów gotówkowych i świąt, czy różnego rodzaju szczególnych wydarzeń w roku, jeszcze raz należy wyraźnie napisać, że kredyt gotówkowy jest doskonałym i pewnym rozwiązaniem na brak pieniędzy w tych okresach naszego życia. Wiele osób już skorzystało, z kredytu gotówkowego, owe osoby są zadowolone i deklarują, że jeszcze w przyszłości na pewno z owego kredytu skorzystają. Pamiętajmy kredyt gotówkowy jest prosty, przejrzysty i klarowny.

Posted by helga at 15:52:18.

  • wtorek, grudzień 1, 2015

Najważniejsze w przypadku każdego kredytu jest oprocentowanie, czyli kwotę, którą zażąda bank jako wynagrodzenie za użyczone przez niego środki. Określa ono, jak drogi okaże się kredyt oraz jakie będą dodatkowe koszta do spłacenia w postaci odsetek. To na ten procent należy zwracać uwagę przede wszystkim przy wyborze kredytu, ale należy też uważać, ponieważ istnieją różne rodzaje oprocentowań i każde z nich oznacza inny koszt do zapłacenia.

Oprocentowanie ze względu na jej wysokość dzieli się na stałe i zmienne. Jeśli jednak liczymy, że oprocentowanie wykaże cały koszt brania kredytu, należy zastosować oprocentowanie nominalne bądź rzeczywiste.

Oprocentowanie stałe i zmienne

Oprocentowanie stałe, jak łatwo się domyślić, jest zmienne przez cały okres trwania umowy. Łatwo wtedy wyliczyć koszta całego kredytu, ponieważ nie zmienią się one niezależnie od sytuacji na rynku oraz stopy procentowej.

W oprocentowaniu zmiennym sytuacja jest bardziej skomplikowana. Łączy ona element stały, czyli marże banku oraz element zmienny, czyli jakiś punkt odniesienia, który przybrał bank. Oprocentowanie może być więc różne w zależności od rynku, stopy procentowej lub oprocentowania na rynku międzybankowym lub międzynarodowym. Oznacza to, że klient dostanie nowy harmonogram i nową wysokość rat.

Należy uważać, ponieważ banki stosują reklamy oprocentowanie zmienne w reklamach. Z początku procent kredytu może być niski, ale jednocześnie może się okazać, że po kilku pierwszych miesiącach jego wysokość ulegnie gwałtownej zmianie, a wraz z nim i koszta utrzymania kredytu i raty.

Oprocentowanie zmienne zalecane jest dla każdego, kto interesuje się stopami procentowymi i wie, jakie efekty przyniesie w przyszłości ich obniżenie lub podwyższenie.

Oprocentowanie rzeczywiste

Poprzez rzeczywistą roczną stopę procentową można określić, jakie będzie rzeczywiste oprocentowanie lokat i kredytów w skali roku. Uwzględniają one wysokość prowizji banku i wszelkich kosztów dodatkowych np. polisy ubezpieczeniowej, która często wchodzi w skład kredytu.

Aby obliczyć oprocentowanie rzeczywiste należy do oprocentowania nominalnego dodać prowizję banku, koszty pożyczki, jak ubezpieczenie, wycena, rodzaje rat oraz okres kredytowania. To wszystko decyduje o końcowym oprocentowaniu, który stanowi prawdziwy koszt kredytobiorcy.

Oprocentowanie nominalne

Oprocentowanie nominalne nie uwzględnia dodatkowych opłat związanych z wzięciem kredytu. Jest to więc oprocentowanie rzeczywiste pomniejszone o koszty wpisane w umowie.

Oprocentowanie owo składa się z stopy bazowej i marży banku.

Stopa bazowa to wysokość oprocentowania na rynku międzybankowym. Stanowi więc uśrednioną cenę wypożyczania pieniędzy między bankami, najczęściej między bankiem centralnym a bankami komercjalnymi.

Marża to cena pożyczki, którą ustala każdy bank i zapisuje w umowie. Stopa bazowa jest wartością rynkową, więc niezależną od banku. Marża natomiast zależy tylko i wyłącznie od woli kredytodawcy. Oznacza to, że nad wysokością marży można z bankiem negocjować, ale stopa bazowa narzucona mu jego odgórnie i zmienić jej się nie da.

Obie te stawki procentowe po dodaniu stanowią oprocentowanie nominalne. Do niego należy jednak doliczyć wartość ubezpieczenia i wszelkich innych kosztów dodatkowych, które mogą się pojawić przy wzięciu kredytu. Tutaj również należy być uważnym, ponieważ reklama często nie podaje rzeczywistego oprocentowanie, które jest wyższe, ale nominalne, aby zachęcić klientów. Warto to sprawdzić zanim podpisze się umowę.

Posted by helga at 12:33:10.