Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • piątek, listopad 16, 2018

Ktoś może zapytać czy opłaca się zakładać lokatę bankową? Ktoś inny z pewnością zapyta, jak to się opłaca? A jeszcze ktoś inny będzie dociekał, z czym to się przysłowiowo je? Odpowiedz na te wszystkie pytania jest dość prosta i zawiera się w paru słowach a mianowicie, lokata bankowa opłaca się, dlatego warto ją założyć i zainwestować na niej pieniądze, a to, czym ona się charakteryzuje to zaraz się przekonamy. No, więc na lokacie bankowej deponujemy swoje pieniądze, które podlegają oprocentowaniu a w konsekwencji, czego ich ilość się systematycznie podnosi. To też w ten o to prosty sposób nasza lokata bankowa zarabia a my wraz z nią, to bardzo pozytywna informacja dla każdego, kto jeszcze się waha i nie wie czy decydować się na ową lokatę bankową. Następnie po zakończeniu się czasu, jaki przewidziano na trwanie owej lokaty, możemy wybrać nasze pieniądze, tutaj wybierzemy całą kwotę, którą początkowo wpłaciliśmy oraz dodatkowo wypłacimy sobie kwotę wynikającą z oprocentowania. Czyli ostatecznie będzie to kwota wyższa od tej, którą wpłaciliśmy na początku.

Pamiętajmy też, że wszystkie szczegóły i kwestie dotyczące lokaty i z nią związane zostaną ujęte w umowie i wszelkich potrzebnych dokumentach. Dla osób, które zwracają na to szczególną uwagę ta informacja z pewnością jest ważna i cenna. Nie musimy się o nic obawiać, nasze pieniądze na lokacie bankowej są w zupełności bezpieczne, a czuwa nad tym bank i jego wykwalifikowani pracownicy. Nic złego nie spotka naszej lokaty, a po upływie wyznaczonego czasu będziemy mogli wybrać nasze środki zgromadzone właśnie na owej lokacie bankowej. Ponad to lokata bankowa jest też opłacalna z innej mniej ekonomicznej strony, a mianowicie, nasze pieniądze na lokacie są tam w pełni bezpieczne, w przeciwieństwie do sytuacji, w której owe pieniądze były by trzymane na przykład w domu czy innym mniej pewnym miejscu. Musimy zrozumieć, że dla pieniędzy i naszych oszczędności nie ma lepszego miejsca niż właśnie bank. Ta instytucja została do tego stworzona by obracać pieniędzmi.

Na koniec, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko raz jeszcze zachęcić, do skorzystania z lokaty bankowej. Dziś w dwudziestym pierwszym wieku to ważne, by umieć odnaleźć się w tych wszystkich nowinkach i udogodnieniach, a jednym z takich najważniejszych udogodnień jest właśnie lokata bankowa. Lokata łączy w sobie bezpieczeństwo, możliwość powiększenia naszego kapitału, a co ważne, daje nam pewność, że naszym pieniądzom, nic ale to nic, złego nie zagraża.

Posted by helga at 11:33:51.

  • czwartek, wrzesień 20, 2018

Technika nieustannie idzie do przodu. Z tego powodu banki są w stanie zaproponować klientom różnego rodzaju produkty jakie są w stanie umożliwić łatwiejsze życie, a także spowodować możliwość realizacji różnego rodzaju marzeń, przykładowo do nich warto zaliczać zakup nowego mieszkania bądź sprzętu RTV. Z tego względu rynek może proponować klientom najnowsze wytwory bankowe. Na pewno do takich najpowszechniejszych należy zaliczać kartę kredytową. Świadome z niej korzystanie może przynosić odpowiednie plusy oraz minusy. Czym tak właściwie jest karta kredytowa? W ujęciu praktycznym stanowi produkt jaki jest samodzielny oraz niezależny.

Dobre strony z posiadania karty kredytowej dotyczą oczywiście szansy na tworzenie pozytywnej historii kredytowej. Dzięki niemu uzyska się poprawę oceny w BIK. Właśnie ta instytucja jest w stanie zanotować niemalże każdą operacje finansową jaka jest przeprowadzana przez klienta. Kolejne dobre strony o jakich warto mieć świadomość dotyczą także tego iż karta kredytowa jest w stanie zagwarantować programy lojalnościowe oraz rabaty. Jej wykorzystanie w przypadku wielu punktów może zaoferować dodatkowe promocje. Sieci sklepów są w stanie zaproponować zbieranie punktów w momencie wykorzystania karty kredytowej. Karta kredytowa to oczywiście najlepszy sposób na kredyt na rynku. W wielu sytuacjach jego wynik procentowy wynosi dosłownie 0%.

Są również złe strony jakie mogą dotyczyć takiego rozwiązania. Warto się o nich dowiedzieć. Do tych najbardziej niekorzystnych należy zaliczać przede wszystkim duże oprocentowanie. W momencie kiedy klient ze spłatą będzie się mieścić w terminie bezodsetkowym to nie może ponieść żadnych kosztów. Ostateczny rozrachunek oprocentowania uzależniony jest od specyficznej placówki bankowej. Kolejna rzecz jaka tutaj jest istotna dotyczy oczywiście transakcji gotówkowych. Jest to pewnego rodzaju pułapka ponieważ bank jest w stanie zażądać od klienta prowizji. Należy powiedzieć także o spirali zadłużenia. Bardzo często u dużej liczby osób może się pojawić problem w związku z wykorzystaniem produktu bankowego. Jeśli da się z niej korzystać to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kiedy minie termin zobowiązania, a podmiot nie będzie dysponować kwotą jaką pożyczył to zostaną wygenerowane karne opłaty wraz z odsetkami.

Posted by helga at 11:03:41.

  • piątek, lipiec 20, 2018

Lokata Happy w Idea Banku.

Pierwszą z lokat krótkoterminowych jaką omówimy jest lokata happy proponowana przez Idea Bank. Jest to lokata na jaką można wpłacić od 500 do 10 000 złotych. Jest to lokata dwumiesięczna jaką założymy bez konieczności zakładania konta bankowego. Jest to obecnie najlepsza lokata krótkoterminowa jaką znajdziemy na rynku. Jest ona wręcz idealna dla tych wszystkich klientów, którzy zakładają lokatę pierwszy raz w życiu. Bank nie wymaga od klientów ani zakładania konta osobistego, ani też dobierania innych produktów, co podnosi atrakcyjność tej oferty. Oferta dla jednego klienta dostępna jest tylko jeden raz i co ważne nie można posiadać nigdy wcześniej żadnych produktów finansowych w Idea Banku, ani też w Lion’s Banku. Prowadzony jest przez bank zupełnie bezpłatny rachunek osobisty znany jako Idea Konto. Na lokatę można wpłacić dowolne środki, a odsetki kapitalizowane są na koniec okresu. Lokata ma charakter odnawialny, co oznacza że bank odnawia ją automatycznie. Depozyt założymy przez internet lub w oddziale Idea Banku. Zrywając depozyt przed czasem czeka nas utrata odsetek. Lokatę Happy możemy założyć również na okres jednego miesiąca, ale wówczas jej oprocentowanie spadnie do 3% w skali roku.

Lokata LOGujesz- LOKujesz w Eurobanku.

Druga z propozycji to Lokata LOGujesz- LOKujesz w Eurobanku. Jest to lokata z oprocentowaniem w wysokości 3,5% w skali roku. Na tą lokatę miesięczną możemy wpłacić od 200 do 10 000 złotych. Minusem tej oferty jest konieczność posiadania w Eurobanku konta osobistego typu Active lub Prestiage. Depozyt możemy założyć w przeciągu siedmiu dni od momentu aktywacji aplikacji mobilnej. Eurobank założy nam całkowicie bezpłatny rachunek osobisty Nest Konto. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć jest stałe, a oferta przygotowana została zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku. Na lokatę możemy wpłacić tylko nowe środki, którymi jest nic innego jak ponad sumę aktywów jakie udało nam się zgromadzić w Nest Banku. Klienci mogą liczyć na kapitalizację odsetek na koniec okresu. Jest to lokata odnawialna na warunkach standardowej Nest Lokaty. depozyt możemy założyć w oddziale lub przez Internet. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej liczby lokat jaką może założyć jeden klient, ale jeżeli zerwie lokatę przed czasem, czeka go utrata odsetek.

Lokata na nowe środki w Idea Banku.

Oferta numer trzy to lokata na nowe środki proponowana przed Idea Bank. Jest to lokata miesięczna z oprocentowaniem w wysokości 3% w skali roku. Możemy na nią wpłacić od 500 złotych do 1 miliona złotych. Bank do skorzystania z oferty nie wymaga nawet założenia konta osobistego w Idea Banku. Oprocentowanie jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec trwania lokaty. Oferta została przygotowana dla wszystkich klientów Idea Banku. Lokata ma nowe środki odnawialna jest automatycznie na warunkach Lokaty Standardowej 3M. Założymy ją mobilnie lub przez internet.

Posted by helga at 10:37:29.

  • czwartek, maj 10, 2018

W erze dużego zadłużenia i wielu kredytów jednocześnie w budżecie domowym konsolidacja jest czasami niezbędnym czynnikiem normalnego funkcjonowania kredytobiorców. Prowadzenie restrukturyzacji nie jest trudnym zadaniem, ponieważ wiele narzędzi znajdziesz już opcjonalnie w ofertach banków komercyjnych oraz firm pożyczkowych. Konsolidacja to jednak specyficzny element naprawy gospodarstwa domowego, bardzo korzystny instrument w długiej perspektywie i stosunkowo mało uzależniający od dziwnych opłat. Restrukturyzacja na bazie konsolidacji jest jedną z najprostszych, mało skomplikowanych czynności, dlatego warto chwilę podyskutować o zagadnieniu.

Dlaczego warto pilnować stale pozytywnej zdolności kredytowej?

Moment na profesjonalną, dogodną konsolidację zadłużenia tak naprawdę bardzo łatwo przegapić. Kredytobiorca, który zmaga się z problemami organizacyjnymi, czy pogorszeniem płynności rzadko zdaje sobie sprawę, że do konsolidacji potrzeba jednak pozytywnej zdolności kredytowej. Potwierdzenie dochodów to absolutnie podstawowy czynnik do przeprowadzenia prawidłowej restrukturyzacji zadłużenia. Zdolność kredytowa jest równoznaczna z dochodem, niekoniecznie bardzo wysokim, ale stabilnym. Doradca w banku komercyjnym rozpatruje na początku wniosek, a następnie przeprowadza punktację kredytobiorcy w zakresie konsolidacji. W przypadku pozytywnej zdolności kredytowej masz szansę na otrzymanie dogodnego oprocentowania, a co najważniejsze dodatkowej gotówki na potrzeby konsumpcyjne. A zatem w takiej sytuacji dochodzi do rozwiązania dotychczasowych problemów zadłużeniowych i do zaspokojenia palących potrzeb konsumpcyjnych, bez większych formalności.

Uśrednienie oprocentowania to bardzo ważna zaleta konsolidacji kredytów

Konsolidacja z reguły wymaga zabezpieczenia majątkowego, ponieważ charakteryzuje się długoterminowym okresem obowiązywania. W skrajnych przypadkach kredyty konsolidacyjne dosięgają trzydziestu i więcej lat. Dzięki temu kredytobiorca otrzymuje bardzo niską ratę miesięczną i uśrednienie oprocentowania. W konsolidacji łączy się wszystkie kredyty zgodnie z ideą spójnego oprocentowania. Jeżeli posiadasz jeden kredyt gotówkowy na poziomie 12%, a drugi na poziomie 8% finalnie zapłacisz mniej więcej 10% ((12+8):2). Model jest oczywiście uproszczony, ale przedstawia ideę konsolidacji w praktyce. Oczywiście bank komercyjny też zarabia na konsolidacji, a zarobek instytucji finansowej wynika przede wszystkim z długiego terminu podpisania umowy. Im dłuższy termin konsolidacji, tym więcej odsetek, czy opłat dodatkowych. Te nie wpływają jednak znacząco na komfort spłaty zadłużenia. Konsolidacja to instrument restrukturyzacyjny w praktyce ostateczny, bo utrudnia mocno dalsze pozyskiwanie kredytów gotówkowych, hipotecznych, inwestycyjnych, samochodowych, innych. Do tego dochodzi spore uzależnienie od konkretnego pożyczkodawcy. Z tego powodu zaleca się ostrożne planowanie konsolidacji kredytów.

Niskie stopy procentowe w gospodarce zachęcają do przeprowadzenia konsolidacji

W aktualnym standardzie funkcjonowania gospodarki konsolidacja kredytów jest bardzo opłacalna ze względu na niezwykle niskie stopy procentowe. Rada Polityki Pieniężnej stwierdziła niedawno, że na pewno stopy procentowe utrzymają się na niskich poziomach przez kolejne lata, co dało jasny sygnał inwestorom z rynku międzynarodowego i wielu innym podmiotom planującym zadłużenie, raczej w średnioterminowej perspektywie (2 – 3 letniej). Co myślisz o potencjale konsolidacji zobowiązań na poziomie gospodarstwa domowego?

Posted by helga at 12:49:28.

  • środa, marzec 7, 2018

Decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego nie powinniśmy podejmować zbyt pochopnie, bo niestety może się to okazać nieopłacalne i możemy przepłacić. Pośpiech w tym wypadku nie jest dobrym doradcą. Aby nie popełnić błędu musimy przede wszystkim ustalić swoje potrzeby. Powinniśmy dokładnie przeanalizować to ile tak naprawdę potrzebujemy na remont czy też kupno samochodu, ważne jest również to ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na miesięczną ratę. Najprostszym sposobem aby to sprawdzić jest spisanie wszystkich miesięcznych wydatków, w tym rachunki, zakupy żywności oraz paliwo. Następnie należy odjąć to od naszego miesięcznego wynagrodzenia i zarezerwować również pewną kwotę pieniędzy na niespodziewane wydatki. Dobrym krokiem jest również myślenie przyszłościowe i określenie raczej czarnego scenariusza, wówczas z pewnością nic nas nie zaskoczy. W przypadku gdyby nasza sytuacja finansowa nagle się pogorszyła lepiej zaciągnąć kredyt na dłuższy czas z mniejszą ratą, niż spłacać go krócej i w większych ratach. Niestety dłuższy okres kredytowania to też wyższy koszt. Jednak taki kredyt możemy spłacić przed czasem w całości. Jeżeli już wybierzemy kredyt dla siebie, przed podpisaniem umowy powinniśmy sprawdzić zaproponowane warunki z tym co zawiera umowa. Dopiero gdy wszystko dokładnie sprawdzimy możemy przystąpić do podpisania umowy. W ciągu czternastu dni możemy zrezygnować z niej bez podawania przyczyny, często korzystamy z tej możliwości kiedy udaje nam się znaleźć lepszą i korzystniejszą ofertę.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego
Każdy bank w momencie udzielania nam kredytu gotówkowego proponuje nam jego ubezpieczenia. W niektórych wypadkach ubezpieczenie jest obowiązkowe, a w innych dobrowolne i to czy się na nie zdecydujemy zależy tylko od nas. A zatem kiedy warto z niego skorzystać a kiedy nie. Otóż ubezpieczenie może okazać się pomocne w momencie kiedy znajdziemy się w złej sytuacji życiowej. Niestety zanim się na nie zdecydujemy powinniśmy dokładnie sprawdzić warunki ponieważ nie wszystkie ubezpieczenia będą dla nas opłacalne. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego, dla banku nie jest niczym innym jak tylko zabezpieczeniem kredytu, obejmuje ono głównie ryzyko na wypadek śmierci, a także utraty zdrowia czy też pracy. Niektóre banki zamiast kredytów dają nam możliwość znalezienie dwóch żyrantów którzy w razie konieczności spłaca nasze zadłużenie. Niestety dziś coraz trudniej o takie osoby, dlatego jedynym rozwiązaniem okazuje się ubezpieczenie. Czasami decydujemy się na ubezpieczenie kredytu na wszelki wypadek. Jednak warto przemyśleć tę decyzje ponieważ ubezpieczenie może znacznie zwiększyć koszty kredytu i nie zawsze będzie to dla nas opłacalne. Takiego dylematu nie mamy w przypadku kiedy ubezpieczenie jest obowiązkowe. Wówczas jedyne co możemy zrobić to wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Ubezpieczenia są najczęściej płatne z góry za cały okres kredytowania. Jeżeli jednak zdarzy się sytuacja że kredyt zostanie spłacony wcześniej kredytobiorca ma prawo ubiegać się o zwrot składek za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Jeżeli mamy problem ze spłatą kredytu gotówkowego, bądź widzimy, że taki problem może niedługo nastąpić, wówczas warto pomysleć nad jakimiś środkami zaradczymi. Jeżeli mamy mołżiwość, zawsze warto nieco do pensji dorobic, aby zapewnić sobie dodatkowy dochód. Zawsze warto również probowac z bankiem renegocjowac warunki, rozłożyć zadłużenie na więcej rat, przedłużyc dług w czasie, co pozwoli nam na spłatę całości w niższych ratach.

Posted by helga at 11:07:53.