Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • czwartek, marzec 21, 2019

Kredyt gotówkowy jest ciekawą alternatywą, ponieważ możemy go wykorzystać na dowolny cel. Jest to jednak kredyt stosunkowo drogi i należy się dobrze zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy.

Bank zupełnie nie wnika na co wykorzystamy środki pozyskane z kredytu gotówkowego, dlatego też możemy je przeznaczyć na dowolny cel. Mogą to być wakacje, zakup samochodu, czy też spłata innych zobowiązań, możesz zrealizować swoje marzenia dzięki dobrze wybranemu kredytowi - zobacz więcej na www.kredytnamarzenia.pl.

Wypłata kredytu.

Kredyt wypłacany jest bezpośrednio na rachunek kredytobiorcy, który nie musi być uruchomiony w banku w którym bierzemy kredyt. Większość banków ma jednak lepsze oferty dla klientów którzy posiadają również konto osobiste lub inne produkty finansowe w danym banku.

Spłata kredytu.

Każdy kredytobiorca otrzyma harmonogram spłaty kredytu w którym zawarte są terminy spłat rat i kwoty do spłaty.

Co potrzebujemy do kredytu?

Poza dowodem osobistym bank będzie wymagał kilku dokumentów, które musimy przedstawić. Przede wszystkim będzie to zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które wystawi nam pracodawca. Poza tym bank sprawdzi naszą historię kredytową w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Na podstawie zebranych danych bank wyliczy zdolność kredytową i podejmie decyzję o przyznaniu kredytu i jego wysokości.

Rezygnacja z kredytu.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim każdemu kredytobiorcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni od podpisania umowy. Rezygnację z kredytu należy złożyć pisemnie w banku albo wysłać listem poleconym. W przypadku gdy bank wypłacił nam już kwotę kredytu, mamy obowiązek zwrócić ją w ciągu 30 dni od daty rezygnacji z umowy. Wówczas do kwoty należy doliczyć również odsetki za okres od dnia wypłaty kredytu na konto, do momentu spłaty.

Koszty kredytu gotówkowego.

Jak w przypadku każdego kredytu, jego podstawowym kosztem są odsetki. Poza tym każdy bank pobiera prowizję za przyznanie kredytu. Kosztem kredytu są również różnego rodzaju ubezpieczenia, dzięki którym bank zabezpiecza się na wypadek niemożności spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę. Aby sprawdzić ile będzie nas kosztował kredyt należy zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Mówi ona o całkowitym koszcie kredytu.

Posted by helga at 08:47:37.

  • wtorek, styczeń 29, 2019

Lokaty bankowe to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na oszczędzanie pieniędzy. Cieszą się one wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród klientów banku. A inflacja? Inflacja jest to wzrost poziomu cen towarów i usług, a mówiąc inaczej jest to spadek siły nabywczej pieniądza.Pieniądze tracą wartość? Jak? Przecież 100 zł to jest dalej 100 zł. Nominalnie nic się nie zmienia ale utrata wartości pieniądza to mniejsza siła nabywcza pieniądza. A więc jeśli kupimy dziś towar za 100 zł, to bardzo prawdopodobne jest, że za rok kupimy inną ilość tego towaru. Mniej lub więcej, lecz niestety zazwyczaj jest tak, że możemy kupić mniej. Jeśli usługi i towary drożeją to znaczy, że mamy inflację. Wydając pieniądze na bieżąco możemy się przed nią uchronić, ale jeżeli myślimy o oszczędzaniu to jednak nie tędy droga. Skutki rosnącej inflacji dla osób, które oszczędzają pieniądze na lokacie nie są pozytywne. Wraz ze wzrostem inflacji maleje siła nabywcza gromadzonych przez nas pieniędzy.

Istnieją dwa sposoby aby ochronić swoje oszczędności przed inflacją, a jednocześnie na niej zarobić.

Pierwszym sposobem jest skorzystanie z lokaty dla nowych klientów, o których przeczytasz na www.promocyjnelokaty.com.pl, takie lokaty są wysoko oprocentowane. Natomiast drugim sposobem jest założenie lokaty długoterminowej, mimo tego, że w przypadku tych lokat oprocentowanie jest niższe niż w przypadku lokat krótkoterminowych pozwalają na osiągniecie większego zysku.

Jeśli zdecydujemy się na lokatę długoterminową należy pamiętać, że wrogiem naszych oszczędności będzie inflacja. Ceny będą rosły, a nasze oszczędności zostaną zamrożone. Inflacja w ostatnich 5 latach była bardzo niska, a nawet ujemna. Konsumenci na przełomie ostatnich 5 lat, którzy zdecydowali się zamrozić pieniądze na dłuższy czas zostali bardzo dobrze wynagrodzeni za podejmowanie ryzyka, które było związane z lokowaniem oszczędności w banku na dłuższy okres czasu.

Trudno przewidzieć jaka będzie wysokość inflacji w kolejnych latach, według Narodowego Banku Polskiego inflacja będzie stopniowo wzrastać.

Dlatego aby uchronić się przed inflacją i zarabiać na lokatach trzeba korzystać z promocyjnych ofert, które proponują banki. Warto też zwrócić uwagę by w takich umowach promocyjnych nie było żadnych haczyków i gwiazdek. Znalezienie lokaty, która w pełni uchroni nas przed inflacją graniczy z cudem.

Posted by helga at 11:36:26.