Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • wtorek, listopad 26, 2019

Zakup nowego lub używanego samochodu, to często decyzja, która wymaga zaciągnięcia kredytu na zrealizowanie celu. Dzięki ofertom wielu banków można przebierać w nich bez liku. Jednak warto wiedzieć, że do dyspozycji są dwa rodzaje kredytów - samochodowy i gotówkowy.

Kredyt samochodowy

Jest to rodzaj najpowszechniej wybierany i dedykowany do konkretnego celu zakupu. Kredyt samochodowy może być przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup pojazdu silnikowego, a więc z tych środków nie można dokonać kupna mebli czy sprzętu agd i rtv.

Okres kredytowania to z reguły kilka lat w przypadku aut używanych o niskiej wartości. Jednak w przypadku nowych lub droższych pojazdów używanych okres ten może się wydłużyć nawet do kilkunastu lat.

Należy mieć na uwadze, że w przypadku kredytu samochodowego, bank będzie wymagał zabezpieczenia pożyczki w postaci nabywanego przedmiotu czyli samochodu. Może on przyjmować formę:

  • cesji polisy AC
  • przewłaszczenia
  • zastawu rejestracyjnego
  • depozytu karty pojazdu
  • weksla in blanco

Wady i zalety kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy polecany jest generalnie przy zakupie nowego pojazdu. Powodem może być chociażby niższe oprocentowanie kredytu, które rzutuje na całkowitą kwotę pożyczki. Ponadto z reguły wszystkie formalności załatwia sprzedawca, a więc oznacza to oszczędność czasu przy załatwianiu formalności.

Jednak niekoniecznie musi to być bardzo dobre rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że wymagane jest wniesienie wkładu własnego, a kredyt udzielany jest tylko i wyłącznie na zakup pojazdu. Poza tym bank staje się współwłaścicielem samochodu i wymaga dodatkowych zabezpieczeń kredytu.

Kredyt gotówkowy

To co cechuje ten rodzaj kredytu to przede wszystkim dowolność wykorzystania środków. Nie ma zatem znaczenia, czy pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu, wyposażenia mieszkania czy innych dóbr.

Najważniejsze dla banku w tym przypadku jest terminowość spłat rat. Zanim jednak udzieli kredytu sprawdza zdolność kredytową na podstawie, której wydaje decyzję pozytywną lub negatywną.

Wady i zalety kredytu gotówkowego

Do jednych z najważniejszych zalety należy przede wszystkim szybkie uzyskanie gotówki i możliwość przeznaczenia jej na dowolne cele. Poza tym nie ma obowiązku wykupywania dodatkowych ubezpieczeń i przede wszystkim kredytobiorca pozostaje właścicielem samochodu.

Niestety wszystkie formalności trzeba jednak załatwiać samemu, a oprocentowanie jest znacznie wyższe. Nie można także skorzystać z dodatkowych ulg i promocji.

Posted by helga at 13:48:32.

  • wtorek, wrzesień 24, 2019

Coraz więcej polaków się zadłuża, z roku na rok coraz częściej korzystamy z różnego rodzaju pożyczek które oferują nam zarówno banki jak i inne instytucje pozabankowe. Wybór ofert jest ogromny i każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie nawet jeżeli nasza zdolność kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Jednak bardzo często zaciągnie kredytów staje się dla nas codziennością i z czasem zauważam że kredyty które już zaciągnęliśmy zaczynają stwarzać nam coraz więcej trudności i co za tym idzie, zaczynamy mieć problem z ich spłatą. Zadłużenie rośnie z miesiąca na miesiąc a my nie potrafimy sobie poradzić z problemem. W takiej sytuacji okazuje się, że najlepszym dla nas rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to specjalny typ kredytu, który łączy kilka drobnych zobowiązań w jedno większe. A zatem jak się okazuje możemy połączyć ze sobą kilka zaciągniętych wcześniej zobowiązań i spłacać tylko jedną ratę. Samo słowo konsolidacja pochodzi z języka łacińskiego i znaczy połączenie czy zespolenie. A zatem jest to znakomite określenie dla tego typu kredytu, w ramach którego bank przejmuje na siebie zobowiązania klienta i spłaca je - jednocześnie podpisując z nim nową umowę, na nowych zasadach. Tym oto sposobem z kilku różnych kredyt ów zaciągniętych w różnych bankach powstaje nam jeden kredyt z jedną miesięczną ratą.

Kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć w tym samym banku, w którym już mieliśmy jakąś pożyczkę, albo też możemy się z tym zgłosić do zupełnie innego banku. Istnieją specjalne rankingi, dostępne online, dzięki którym można sprawdzić jaka oferta jest w danej chwili uznawana za najlepszą i dlaczego. W taki sposób z pewnością uda nam się wybrać kredyt który okaże się dla ans najbardziej korzystny i spełni wszystkie nasze oczekiwania. Kierując się nimi - jak też opiniami znajomych, rodziny czy własnymi opiniami - można znaleźć najlepszą opcję, która czasem potrafi dosłownie wyratować z kłopotów. Konsolidacja jest dla nas bardzo wygodna gdyż z kilku różnych rat powstaje nam jedna, a zatem nie musimy pamiętać o kilku ratach które zazwyczaj spłacaliśmy w różnych terminach, pozostaje nam już tylko jedna rata, która będzie niższa niż suma wcześniejszych rat.

Posted by helga at 09:34:54.

  • czwartek, lipiec 11, 2019

Jeżeli zaciągamy kredyty bądź też niewielkie pożyczki powinniśmy mieć świadomość tego, że ich spłata może okazać się dla nas ogromnym obciążeniem finansowym. Zanim jednak sytuacja zacznie nas przerastać i wymyka się spod kontroli, powinniśmy poszukać rozwiązania, które może ułatwić nam spłatę kredytów a także zaplanowanie w inny sposób naszego budżetu domowego. Takim rozwiązaniem może być dla nas kredyt konsolidacyjny, który to znajdziesz na www.17bankow.com.

Kredyt konsolidacyjny co to takiego?

Konsolidacja to nic innego jak połączenie, a zatem jeżeli mówimy o konsolidacji długów, to jest to połączenie dwóch lub kilku zobowiązań finansowych w jedno większe. Konsekwencją takiej decyzji jest ujednolicenie stopy procentowej a także wszystkich pozostałych warunków zaciągniętych przez nas wcześniej pożyczek, które jesteśmy zobowiązani spłacić. Decyzja o konsolidacji będzie również związana z wydłużeniem okresu spłaty nowego zadłużenia. Inną nazwą stosowaną dla tego produktu finansowego jest także pożyczka konsolidacyjna. Większość banków posiada w swojej ofercie tego typu kredyty i cieszą się one coraz większym zainteresowaniem szczególnie w śród osób zadłużonych. Obecnie również niektórych firm poza bankowe posiadają podobne oferty związane z konsolidacją kredytów.

Kredyt konsolidacyjny jak to działa?

Banki udzielają nam kredytów konsolidacyjnych z przeznaczeniem ich na spłatę innych zobowiązań finansowych, a zatem nie możemy pieniędzy, które przyzna nam bank w ramach konsolidacji, przeznaczyć na np. zakup mieszkania czy nowego samochodu bądź remont. Nawet jeżeli ktoś wpadnie na taki pomysł nie będzie miał szans na jego zrealizowanie gdyż żaden bank nie przeleje nam pożyczone pieniądze bezpośrednio na nasze konto, tylko zostaną one przekazane rachunki instytucji, w których jesteśmy zadłużeni.

Jak się okazuje na rynku funkcjonują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych: pierwszy to kredyt gotówkowy drugi kredyt hipoteczny. Te pierwsze udzielane są długoterminowo, a zatem możemy je spłacać nawet 10 lat. Natomiast kredyty hipoteczne posiadają niższe oprocentowanie, jednak w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie kontynuować spłaty tego kredytu, bank może przejąć nasz dom lub inną nieruchomość, na którą założona została hipoteka.

Ogromnym plusek konsolidacji jest to, że w chwili kiedy zdecydujemy sią na którekolwiek z tych rozwiązań nie musimy pamiętać już o spłacie kilku rat w różnych terminach. Dzięki konsolidacji pozostaje nam jedna stała rata, co będzie dla nas sporym ułatwieniem, jednak należy pamiętać, także że aby wyjść z długów musimy zmienić swoje podejście do finansów, czyli ograniczyć wydatki i wziąć pod uwagę sposoby zwiększenia swoich dochodów i lepiej planować domowe wydatki.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Ubiegając się o konsolidację musimy być wiarygodni dla banku. Bank sprawdzi naszą historię kredytową oraz zbada naszą zdolność do spłaty tego typu zobowiązania. Weźmie również pod uwagę terminowość spłat pożyczek. Poza tym będziemy musieli przedstawić zaświadczenia potwierdzające wysokość naszych dochodów.

Posted by helga at 11:32:17.

  • piątek, maj 17, 2019

Pożyczki zaciągane w domu klienta przy obecności przedstawiciela parabanku czyli inaczej mówiąc chwilówki stają się coraz bardziej popularne. Tego rodzaju pożyczanie pieniędzy sprawdza się głównie u osób które nie posiadają własnego konta bankowego bądź ich konto zostało zajęte przez komornika. Inaczej mówiąc z chwilówek zaciąganych w domu korzystają przede wszystkim osoby starsze. W takiej sytuacji otrzymanie gotówki możliwe jest podczas wizyty przedstawiciela banku w naszym domu który przekaże nam pieniądze do ręki. Niestety musimy być tutaj czujni ponieważ większość tego rodzaju ofert wiąże się z dodatkowymi opłatami, które zwiększają całkowity koszt zadłużenia, dzięki 17bankow.com dowiesz się jak znaleźć najtańsze oferty.

Korzystajmy tylko ze znanych nam parabanków

W każdymi mieście znajduje się przynajmniej kilka firm które oferują nam zaciągniecie kredytu podczas wizyty w domu. Powinniśmy jednak uważać gdyż pod hasłem parabanku mogą ukrywać się oszuści którzy pod pretekstem udzielenia nam błyskawicznej pożyczki podsuną nam niekorzystną umowę która narazi nas na bardzo wysokie opłaty. Dlatego też jeżeli już zdecydujemy się na pożyczkę z obsługą w miejscu naszego zamieszkania wybierzmy taki parabank który zapewni nam uczciwe warunki bez dodatkowych kosztów oraz haczyków w podpisanej umowie, które mogą doprowadzić nas do jeszcze większych problemów finansowych. Chcąc zabezpieczyć się przed niekorzystną umową możemy wnioskować o pożyczkę online wówczas mamy pewność że umowę zawrzemy z parabankiem który istnieje na ryku od lat i z pewnością będzie on bardziej wiarygodny.

Przed podpisaniem umowy

Decydując się na oferty bez wychodzenia z domu powinniśmy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z dostępnymi na rynku pożyczkami oraz ich analizę. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na warunki umowy, oprocentowanie oraz opłaty związane z obsługą klienta poza siedzibą placówki. Upewnijmy się czy ten koszt jest dla nas opłacalny i czy to jedyne słuszne rozwiązanie. Być możemy po przeanalizowaniu tych warunków zdecydujemy się na zaciągnięcie chwilówki za pośrednictwem Internetu gdyż będzie to dla nas zdecydowanie bardziej opłacalne. Pamiętajmy jednak o tym, że niezależnie od naszej decyzji warto jest skorzystać z rankingu chwilówek który pomoże nam wybrać najlepszą dla nas ofertę. Kilka poświęconych na ten cel minut może okazać się że będzie to bardzo opłacalna decyzja.

Wypełnianie formularza

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki w domu musimy liczyć się z większą liczbą formalności która zostanie wypełniona podczas tego spotkania. Po pierwsze będziemy musieli wypełnić formularz wniosku o chwilówkę. Każdy parabank będzie wymagał od nas podstawowych danych takich jak imię i nazwisko, numer pesel, numer telefonu, adres oraz kwota o jaką się ubiegamy, a także informację o rodzaju zatrudnienia oraz wysokość przychodów. Dzięki tym informacjom bank będzie mógł przygotować dla nas ofertę oraz sprawdzić czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w terminie.

Posted by helga at 10:29:54.

  • czwartek, marzec 21, 2019

Kredyt gotówkowy jest ciekawą alternatywą, ponieważ możemy go wykorzystać na dowolny cel. Jest to jednak kredyt stosunkowo drogi i należy się dobrze zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy.

Bank zupełnie nie wnika na co wykorzystamy środki pozyskane z kredytu gotówkowego, dlatego też możemy je przeznaczyć na dowolny cel. Mogą to być wakacje, zakup samochodu, czy też spłata innych zobowiązań, możesz zrealizować swoje marzenia dzięki dobrze wybranemu kredytowi - zobacz więcej na www.kredytnamarzenia.pl.

Wypłata kredytu.

Kredyt wypłacany jest bezpośrednio na rachunek kredytobiorcy, który nie musi być uruchomiony w banku w którym bierzemy kredyt. Większość banków ma jednak lepsze oferty dla klientów którzy posiadają również konto osobiste lub inne produkty finansowe w danym banku.

Spłata kredytu.

Każdy kredytobiorca otrzyma harmonogram spłaty kredytu w którym zawarte są terminy spłat rat i kwoty do spłaty.

Co potrzebujemy do kredytu?

Poza dowodem osobistym bank będzie wymagał kilku dokumentów, które musimy przedstawić. Przede wszystkim będzie to zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które wystawi nam pracodawca. Poza tym bank sprawdzi naszą historię kredytową w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Na podstawie zebranych danych bank wyliczy zdolność kredytową i podejmie decyzję o przyznaniu kredytu i jego wysokości.

Rezygnacja z kredytu.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim każdemu kredytobiorcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni od podpisania umowy. Rezygnację z kredytu należy złożyć pisemnie w banku albo wysłać listem poleconym. W przypadku gdy bank wypłacił nam już kwotę kredytu, mamy obowiązek zwrócić ją w ciągu 30 dni od daty rezygnacji z umowy. Wówczas do kwoty należy doliczyć również odsetki za okres od dnia wypłaty kredytu na konto, do momentu spłaty.

Koszty kredytu gotówkowego.

Jak w przypadku każdego kredytu, jego podstawowym kosztem są odsetki. Poza tym każdy bank pobiera prowizję za przyznanie kredytu. Kosztem kredytu są również różnego rodzaju ubezpieczenia, dzięki którym bank zabezpiecza się na wypadek niemożności spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę. Aby sprawdzić ile będzie nas kosztował kredyt należy zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Mówi ona o całkowitym koszcie kredytu.

Posted by helga at 08:47:37.