Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • środa, listopad 18, 2020

Nie da się zaprzeczyć faktowi, że kredyty hipoteczne są naprawdę bardzo popularnym rozwiązaniem i wiele osób aktywnie z nich korzysta. Istnieje całkiem sporo czynników, które mają wpływ na taki stan rzeczy. Dobrze jest mieć świadomość tego, jakie elementy kształtują zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Może nam to pomóc podczas procesu decyzyjnego, jeśli sami zastanawiamy się nad skorzystaniem z takiego rozwiązania, wejdź sprawdzić więcej szczegółów tych kredytów na http://www.prokredyty.com.pl/.

Czynniki wpływające na zainteresowanie kredytami hipotecznymi

Wśród zagadnień, które mają znaczenie z perspektywy popularności kredytów hipotecznych, niewątpliwie można wymienić szerokie spektrum ofert dotyczących tego rodzaju zobowiązań. Daje to nam rozbudowane możliwości, a poza tym – niejednokrotnie można trafić na naprawdę atrakcyjne propozycje. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że kredyty hipoteczne dotyczą dosyć wysokich sum, ponieważ zazwyczaj służą one do zakupu nieruchomości. To pozwala osobom marzącym o posiadaniu własnego domu lub mieszkania spełniać swoje marzenia, gdyż samodzielne odkładanie na taki cel mogłoby zająć naprawdę mnóstwo czasu. Warto jednak wiedzieć, że zakup nieruchomości nie jest jedynym sposobem wykorzystania środków pochodzących z kredytu hipotecznego. Oczywiście, wszystko zależy tutaj od umowy, jednak teoretycznie kredyt hipoteczny może być przeznaczony również, między innymi, na adaptację poddasza, remont lokalu, czy też zakup działki budowlanej lub też budowę nieruchomości.

Decyzje finansowe a indywidualna sytuacja

Zawsze trzeba pamiętać o tym, że nasze decyzje finansowe powinny być adekwatne do sytuacji, która ma miejsce w naszym osobistym budżecie. Nie możemy bowiem zaciągać zobowiązań przekraczających nasze możliwości. Może prowadzić to do negatywnych konsekwencji. W przypadku kredytów hipotecznych nieruchomość jest bowiem wykorzystywana jako zabezpieczenie spłaty kredytu – jeśli więc nie będziemy regulować należności, możemy ją stracić. Niezbędna jest dokładna analiza naszych finansów oraz parametrów dostępnych ofert. Bez tego trudno bowiem podjąć świadomą decyzję. Tymczasem zarządzanie budżetem to bardzo odpowiedzialne zadanie, które trzeba traktować poważnie. Nie można o tym zapominać w całym procesie dokonywania wyboru.

Posted by helga at 14:31:03.

  • piątek, wrzesień 18, 2020

Nikt chyba nie zaprzeczy temu, że w życiu bardzo istotny jest pewien komfort wynikający ze stabilizacji. A nie da się ukryć, że bardzo trudno o jakąkolwiek stabilizację, gdy całe życie musimy wynajmować mieszkanie od kogoś, co czyni nasz żywot pełnym przeprowadzek, comiesięcznego płacenia ogromnych pieniędzy i kompletnego braku naszych własnych czterech kątów. Bardzo często na żadnym etapie życia nie możemy sobie pozwolić na chociażby marzenie o kupnie domu albo mieszkania za własne, ciężko zarobione i zaoszczędzone pieniądze, z tego prostego względu, że ceny nieruchomości stale rosną, a nasze pensje wręcz przeciwnie. Jest jednak na to pewne rozwiązanie, a mianowicie kredyty hipoteczne.

Jest to znakomita opcja dla każdego, kto nie jest w stanie odłożyć kilkuset tysięcy złotych na własny dom lub mieszkanie. O co chodzi z tą hipoteką? Otóż, załóżmy, że wybraliśmy sobie dom, który będzie odpowiedni do zamieszkania dla nas i spełni wszystkie nasze oczekiwania. W tym momencie udajemy się do banku, przedstawiamy ofertę sprzedaży domu, a bank rozpatruje naszą propozycję. Jeśli się zgodzi, możemy zamieszkać w tym domu, spłacając go co miesiąc bankowi. Tutaj istotne jest, że kiedy bardzo długo zwlekamy z wywiązywaniem się z określonych należności, bank może bez problemów przy pomocy komornika przejąć i sprzedać ów dom, aby wszelkie straty się temu bankowi zwróciły.

Istotne są wymagania, które należy spełnić, zanim udamy się do najbliższej placówki celem wyboru odpowiedniej oferty. Przede wszystkim należy mieć pełną świadomość, że praktycznie każdy bank zgodzi się nam udzielić kredyty hipoteczne tylko wtedy, gdy mamy pewien wkład własny, a więc odłożone kilkanaście tysięcy złotych (czy nawet kilkadziesiąt). Jest to najważniejszym i niezbędnym warunkiem do zaciągnięcia tego rodzaju zobowiązania finansowego. Jeśli chodzi o wysokość wkładu własnego, to najczęściej mówi się o dwudziestu procentach wszystkich kosztów domu czy mieszkania. Oczywiście wkład finansowy może być nawet większy, z pewnością żaden bank się na to nie obrazi, a i dla nas będzie to dużo bardziej opłacalne, bowiem ostateczny koszt kredytu hipotecznego będzie adekwatnie mniejszy. Jeśli już mowa o kosztach kredytu, to ich główną częścią jest rzecz jasna oprocentowanie. Zwykle oprocentowanie wynosi, w zależności rzecz jasna od długości trwania spłaty i liczby odsetek, mniej więcej od dwóch, trzech, do pięciu procent. Nie warto interesować się ofertami, w których kredyty hipoteczne wymagają od nas większych kosztów niż te pięć procent, bowiem jest to zgoła nieopłacalne i niekorzystne dla nas, a przede wszystkim dla naszych portfelów i domowego budżetu.

Co zaś tyczy się innych wymagań, są one z grubsza podobne do tych, które stawiają nam banki, kiedy ubiegamy się o kredyty gotówkowe, samochodowe czy jeszcze inne. Przede wszystkim musimy móc pochwalić się pełną zdolnością kredytową, czyli stałym źródłem zarobku poświadczonym umową o pracę lub zaświadczeniem od pracodawcy. Tutaj niestety osoby zarabiające na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie mogą pożegnać się choćby z marzeniami na temat dobrodziejstw, jakie oferują kredyty hipoteczne. Co więcej, przy ubieganiu się o tę formę zobowiązania finansowego, musimy mieć w miarę możliwości jak najmniej wątpliwą historię kredytową. Banki bardzo dobrze patrzą na współpracę z osobami, które w przeszłości nie miały problemów ze spłatą należnych zobowiązań i nie miały nad głową komornika. Dlatego też istotne jest należyte i rozważne spłacanie comiesięcznych zobowiązań, nawet w trosce o nasze przyszłe kredyty.

Posted by helga at 05:49:05.

  • środa, lipiec 1, 2020

Pieniądze są nam niezbędne do codziennego życia. Dzięki nim możemy również realizować poważne inwestycje. Niestety nie zawsze mamy ich pod dostatkiem. Wiele osób, chcąc spełnić swoje marzenia o podróżach czy własnym mieszkaniu, decyduje się na zaciągnięcie pożyczki. W bardzo wielu przypadkach dochodzi do tego, że zaciągamy kilka zobowiązań kredytowych w różnych instytucjach. Pomocnym rozwiązaniem może się wówczas okazać kredyt konsolidacyjny zobacz korzyści z niego płynące na 17bankow.com.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak pożyczka, której celem jest spłata dotychczasowych zobowiązań kredytowych. Tego typu kredyt pozwala na konsolidację, czyli połączenie kilku pożyczek, a to w efekcie pozwala na spłatę jednego kredytu. Jest to bez wątpienia rozwiązanie bardzo wygodne. Wówczas spłacamy, bowiem jedną ratę, a okres spłaty takiej pożyczki ulega zazwyczaj wydłużeniu. Jest to, więc idealna opcja dla osób zabieganych, które nie zawsze pamiętają o spłacaniu rat kilku pożyczek. Jeżeli zależy nam na kredycie konsolidacyjnym, powinniśmy odwiedzić placówkę banku i odbyć rozmowę z doradcą kredytowym. Wybierze on dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny gotówkowy, a w innych kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Ten drugi jest rozwiązaniem preferowanym wówczas, gdy zaciągnięto zobowiązania opiewające na bardzo wysokie kwoty. Mimo wielu korzyści związanych z kredytem konsolidacyjnym, trzeba pamiętać o tym, że wiąże się on również ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu.

Czy każdy może wziąć kredyt konsolidacyjny?

Wiele osób boi się, że bank odmówi im kredytu konsolidacyjnego. Aby taki kredyt uzyskać, musimy, bowiem spełnić określone wymogi. Specjalista zajmujący się oceną ryzyka związanego z udzielaniem kredytu dokona starannej analizy naszej sytuacji finansowej. W niektórych przypadkach może niestety okazać się, że nie posiadamy zdolności kredytowej. Aby móc to sprawdzić, konieczne będzie dostarczenie do banku wymaganych dokumentów. Doradca kredytowy na pewno poinformuje nas o wszystkim, co musimy dostarczyć. Na pewno bank musi wiedzieć skąd czerpiemy dochody. Musi również poznać i zweryfikować ich wysokość. W przeciwnym razie nie udowodnimy swojej wiarygodności. Może to skutkować tym, że nie uzyskamy kredytu konsolidacyjnego. Warto, zatem przed ubieganiem się o kredyt konsolidacyjny zgromadzić wszelkie niezbędne dokumenty, aby dla banku być wiarygodnym i szybciej uzyskać kredyt, którego potrzebujemy na spłatę dotychczasowych zobowiązań.

Posted by helga at 11:27:27.

  • piątek, kwiecień 17, 2020

Gdy zdarzy się nieoczekiwane i nie będziesz mieć gdzie indziej się zwrócić, rozwiązaniem może być pożyczka. Ale traktuj to jako ostateczność - jest to jeden z najdroższych rodzajów finansowania. Pomożemy Ci zrozumieć, w jaki sposób działają te pożyczki i co należy rozważyć przed zaciągnięciem pożyczki, a także wskażemy na kilka alternatyw, zobacz na http://www.korzystnykredyt.com.pl.

Przed zaciągnięciem pożyczki krótkoterminowej

Pożyczki chwilówki, kredyty ratalne i pożyczki na auto tytuł mają wysokie stawki i opłaty, które mogą uwięzić cię w cyklu długów. Pożyczkobiorcy mogą zaciągać drugą lub trzecią pożyczkę, ponieważ nie mogli spłacić pierwszej na czas.

Rozważ alternatywy przed wybraniem pożyczki krótkoterminowej:

  • Zasoby lokalne. Agencje rządowe, organizacje non-profit i lokalne organizacje charytatywne często oferują bezpłatne usługi finansowe i pomagają w potrzebie żywności, mediów i czynszu dla potrzebujących.
  • Rozszerzenia płatności. Porozmawiaj z dostawcami rachunków o dłuższym planie płatności lub przedłużeniu w terminie, jeśli zalegają Ci płatności.
  • Poboczne prace. Dzisiejszy rynek cyfrowy oferuje możliwość zarobku np. łatwiejszej sprzedaży niechcianych produktów.
  • Ile kosztują pożyczki bieżące?

Pożyczkodawcy naliczają stałą opłatę, która różni się w zależności od przepisów i pożyczonej kwoty. Ogólnie rzecz biorąc, może wynosić od 10 do 30 zł za każde pożyczone 100 zł. Powoduje to wysoką RRSO, która często może wynosić 300% lub więcej.

Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę, przeczytaj dokładnie umowę pożyczki. Powinna ona określać całkowity koszt pożyczki, a także wszelkie dodatkowe opłaty, które możesz ponieść. Jeśli nie rozumiesz kosztów, porozmawiaj z przedstawicielem obsługi klienta przed podpisaniem umowy pożyczki.

Kilka wspólnych opłat

Opłaty, które pożyczkodawca może pobierać, będą się różnić w zależności od prawa. Są to jednak jedne z najczęstszych opłat związanych z zaciąganiem pożyczki typu chwilówka. Jeśli pożyczysz dodatkową pożyczkę od tego samego pożyczkodawcy - pożyczkodawca może naliczać opłatę za odnowienie oprócz wszystkiego, co jesteś winien.

Opłaty za zwłokę. Jeśli nie dokonasz spłaty, zostanie naliczona opłata za opóźnienie. Dokładna kwota, którą możesz obciążyć, będzie zależała od prawa stanowego, a niektórzy pożyczkodawcy oferują nawet krótki okres karencji przed obciążeniem Cię opóźnioną opłatą.

Pożyczkodawcy często naliczają również opłatę, jeśli czek nie jest rozliczony lub nie są w stanie dokonać spłaty z konta bankowego. Opłaty za przedpłaconą kartę debetową to kolejny dodatek. Niektórzy kredytodawcy oferują przedpłacone karty debetowe, ale mogą być naliczane opłaty za złożenie wniosku, opłaty miesięczne i opłaty za korzystanie z karty.

Posted by helga at 07:53:35.

  • czwartek, luty 13, 2020

Kiedy rozważa się zaciągnięcie zobowiązania, jakim jest kredyt gotówkowy, z pewnością trzeba pamiętać o tym, aby poddać wnikliwej analizie detale poszczególnych propozycji z tego obszaru tematycznego. Niejednokrotnie szczegóły mogą mieć ogromny wpływ na całokształt oferty. Nie możemy zatem pomijać żadnych danych. Na samym początku dobrze jest przyjrzeć się dokładnie podstawowym parametrom, które mają znaczenie przy kredytach gotówkowych. Mogą one być przydatną wskazówką na starcie oraz być potrzebne przy dokonywaniu wstępnej selekcji ofert.

Całkowite koszty kredytu gotówkowego

Pierwszą podstawową kwestią, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy, są jego całkowite koszty, czyli to, co będziemy musieli zapłacić w zamian za możliwość dosyć szybkiego uzyskania dodatkowego źródła finansowania. Na ten wskaźnik wpływ mają takie czynniki jak chociażby oprocentowanie, czyli naliczane odsetki, jak również koszty dodatkowe, które mogą wiązać się z kredytem gotówkowym. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednym z nich. Mało tego, należy także znać mechanizmy finansowe, przez które inne parametry oferty mogą mieć wpływ na to, jak ostatecznie będą prezentowały się całkowite koszty kredytu gotówkowego. W ogólnych informacjach dotyczących ofert tego rodzaju natknąć się można na RRSO, czyli wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Służy on właśnie do tego, aby obrazować potencjalnym klientom kwestię całkowitych kosztów danego kredytu. Niemniej jednak nie możemy zapominać o tym, że RRSO jest podawane na podstawie reprezentatywnego przykładu. Odnosi się on do transakcji, jakich przeprowadzenia konkretna instytucja bankowa się spodziewa w większości. Może jednak okazać się, że nasz przypadek będzie prezentował się zupełnie inaczej, dlatego nie możemy traktować RRSO jako ostatecznej informacji, ale jedynie jako komunikat poglądowy i obrazowy. Dopiero na późniejszych etapach bank prezentuje nam RRSO odnoszące się do naszej indywidualnej propozycji, co jest dosyć logiczne, ponieważ wcześniej nie ma takiej możliwości, chyba że opracowywałoby się mnóstwo rozmaitych wariantów RRSO z uwzględnieniem wszelkich możliwych kombinacji.

Okres kredytowania

Istotny jest również okres kredytowania. Ma on wpływ na parametr całkowitych kosztów kredytu gotówkowego, a także wysokość rat. W swojej podstawowej funkcji odnosi się on jednak do tego, jak długo będziemy związani umową z bankiem. Dla wielu osób samo to ma istotne znaczenie, gdyż mają one niejednokrotnie swoje preferencje w tym zakresie. Istnieją ludzie, którzy wolą krótkie zobowiązania, jak i ci stawiający na warianty długoterminowe w tym zakresie. Musimy się określić w tej materii, a także przeanalizować mechanizmy rządzące ofertami kredytów gotówkowych, aby wiedzieć, jak okres kredytowania może wpłynąć na inne elementy propozycji. Przykładowo krótki okres kredytowania może sprawić, że naliczone zostanie mniej odsetek niż w zobowiązaniu długoterminowym, jednak jednocześnie znacząco wyższa może okazać się w stosunku do długoterminowej wersji wysokość comiesięcznych rat, które zobowiązani będziemy regulować.

Istnieje również wiele innych aspektów, które należy poddać wnikliwej analizie. Wśród nich wymienić można chociażby to, czy dany kredyt gotówkowy udzielany jest na określony, czy na dowolny cel. W zależności od tego zmienia się bowiem nasze pole manewru, jeśli chodzi o rodzaj wydatku, który możemy pokryć przy wykorzystaniu środków pochodzących z tego źródła. Jak zatem widać zobowiązania finansowe wymagają od nas wiele przemyśleń i obliczeń.

Posted by helga at 10:55:39.