Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • środa, lipiec 1, 2020

Pieniądze są nam niezbędne do codziennego życia. Dzięki nim możemy również realizować poważne inwestycje. Niestety nie zawsze mamy ich pod dostatkiem. Wiele osób, chcąc spełnić swoje marzenia o podróżach czy własnym mieszkaniu, decyduje się na zaciągnięcie pożyczki. W bardzo wielu przypadkach dochodzi do tego, że zaciągamy kilka zobowiązań kredytowych w różnych instytucjach. Pomocnym rozwiązaniem może się wówczas okazać kredyt konsolidacyjny zobacz korzyści z niego płynące na 17bankow.com.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak pożyczka, której celem jest spłata dotychczasowych zobowiązań kredytowych. Tego typu kredyt pozwala na konsolidację, czyli połączenie kilku pożyczek, a to w efekcie pozwala na spłatę jednego kredytu. Jest to bez wątpienia rozwiązanie bardzo wygodne. Wówczas spłacamy, bowiem jedną ratę, a okres spłaty takiej pożyczki ulega zazwyczaj wydłużeniu. Jest to, więc idealna opcja dla osób zabieganych, które nie zawsze pamiętają o spłacaniu rat kilku pożyczek. Jeżeli zależy nam na kredycie konsolidacyjnym, powinniśmy odwiedzić placówkę banku i odbyć rozmowę z doradcą kredytowym. Wybierze on dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny gotówkowy, a w innych kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Ten drugi jest rozwiązaniem preferowanym wówczas, gdy zaciągnięto zobowiązania opiewające na bardzo wysokie kwoty. Mimo wielu korzyści związanych z kredytem konsolidacyjnym, trzeba pamiętać o tym, że wiąże się on również ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu.

Czy każdy może wziąć kredyt konsolidacyjny?

Wiele osób boi się, że bank odmówi im kredytu konsolidacyjnego. Aby taki kredyt uzyskać, musimy, bowiem spełnić określone wymogi. Specjalista zajmujący się oceną ryzyka związanego z udzielaniem kredytu dokona starannej analizy naszej sytuacji finansowej. W niektórych przypadkach może niestety okazać się, że nie posiadamy zdolności kredytowej. Aby móc to sprawdzić, konieczne będzie dostarczenie do banku wymaganych dokumentów. Doradca kredytowy na pewno poinformuje nas o wszystkim, co musimy dostarczyć. Na pewno bank musi wiedzieć skąd czerpiemy dochody. Musi również poznać i zweryfikować ich wysokość. W przeciwnym razie nie udowodnimy swojej wiarygodności. Może to skutkować tym, że nie uzyskamy kredytu konsolidacyjnego. Warto, zatem przed ubieganiem się o kredyt konsolidacyjny zgromadzić wszelkie niezbędne dokumenty, aby dla banku być wiarygodnym i szybciej uzyskać kredyt, którego potrzebujemy na spłatę dotychczasowych zobowiązań.

Posted by helga at 11:27:27.