Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/swiat-lokat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Świat Lokat

Świat Lokat

Prywatne rozważania Helgi o lokatach

  • piątek, wrzesień 18, 2020

Nikt chyba nie zaprzeczy temu, że w życiu bardzo istotny jest pewien komfort wynikający ze stabilizacji. A nie da się ukryć, że bardzo trudno o jakąkolwiek stabilizację, gdy całe życie musimy wynajmować mieszkanie od kogoś, co czyni nasz żywot pełnym przeprowadzek, comiesięcznego płacenia ogromnych pieniędzy i kompletnego braku naszych własnych czterech kątów. Bardzo często na żadnym etapie życia nie możemy sobie pozwolić na chociażby marzenie o kupnie domu albo mieszkania za własne, ciężko zarobione i zaoszczędzone pieniądze, z tego prostego względu, że ceny nieruchomości stale rosną, a nasze pensje wręcz przeciwnie. Jest jednak na to pewne rozwiązanie, a mianowicie kredyty hipoteczne.

Jest to znakomita opcja dla każdego, kto nie jest w stanie odłożyć kilkuset tysięcy złotych na własny dom lub mieszkanie. O co chodzi z tą hipoteką? Otóż, załóżmy, że wybraliśmy sobie dom, który będzie odpowiedni do zamieszkania dla nas i spełni wszystkie nasze oczekiwania. W tym momencie udajemy się do banku, przedstawiamy ofertę sprzedaży domu, a bank rozpatruje naszą propozycję. Jeśli się zgodzi, możemy zamieszkać w tym domu, spłacając go co miesiąc bankowi. Tutaj istotne jest, że kiedy bardzo długo zwlekamy z wywiązywaniem się z określonych należności, bank może bez problemów przy pomocy komornika przejąć i sprzedać ów dom, aby wszelkie straty się temu bankowi zwróciły.

Istotne są wymagania, które należy spełnić, zanim udamy się do najbliższej placówki celem wyboru odpowiedniej oferty. Przede wszystkim należy mieć pełną świadomość, że praktycznie każdy bank zgodzi się nam udzielić kredyty hipoteczne tylko wtedy, gdy mamy pewien wkład własny, a więc odłożone kilkanaście tysięcy złotych (czy nawet kilkadziesiąt). Jest to najważniejszym i niezbędnym warunkiem do zaciągnięcia tego rodzaju zobowiązania finansowego. Jeśli chodzi o wysokość wkładu własnego, to najczęściej mówi się o dwudziestu procentach wszystkich kosztów domu czy mieszkania. Oczywiście wkład finansowy może być nawet większy, z pewnością żaden bank się na to nie obrazi, a i dla nas będzie to dużo bardziej opłacalne, bowiem ostateczny koszt kredytu hipotecznego będzie adekwatnie mniejszy. Jeśli już mowa o kosztach kredytu, to ich główną częścią jest rzecz jasna oprocentowanie. Zwykle oprocentowanie wynosi, w zależności rzecz jasna od długości trwania spłaty i liczby odsetek, mniej więcej od dwóch, trzech, do pięciu procent. Nie warto interesować się ofertami, w których kredyty hipoteczne wymagają od nas większych kosztów niż te pięć procent, bowiem jest to zgoła nieopłacalne i niekorzystne dla nas, a przede wszystkim dla naszych portfelów i domowego budżetu.

Co zaś tyczy się innych wymagań, są one z grubsza podobne do tych, które stawiają nam banki, kiedy ubiegamy się o kredyty gotówkowe, samochodowe czy jeszcze inne. Przede wszystkim musimy móc pochwalić się pełną zdolnością kredytową, czyli stałym źródłem zarobku poświadczonym umową o pracę lub zaświadczeniem od pracodawcy. Tutaj niestety osoby zarabiające na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie mogą pożegnać się choćby z marzeniami na temat dobrodziejstw, jakie oferują kredyty hipoteczne. Co więcej, przy ubieganiu się o tę formę zobowiązania finansowego, musimy mieć w miarę możliwości jak najmniej wątpliwą historię kredytową. Banki bardzo dobrze patrzą na współpracę z osobami, które w przeszłości nie miały problemów ze spłatą należnych zobowiązań i nie miały nad głową komornika. Dlatego też istotne jest należyte i rozważne spłacanie comiesięcznych zobowiązań, nawet w trosce o nasze przyszłe kredyty.

Posted by helga at 05:49:05.